Увага! Онлайн бронювання! Тепер Ви можете забронювати номер у відповідному блоці на сайті!


Про місто Мукачево

Без названия

Мука́чеве — місто обласного значення в Закарпатській області. Засновано в 896 році.

 

 Назва міста

 

 В українській мові має вживання декілька варіантів назви міста. На сторінці Верховної Ради а також у словниках назва міста подається як Мукачеве. На сторінці Мукачівської міськради місто згадується як Мукачево. Деяке розповсюдження в українській мові також має назва Мукачів.

 

 Назва міста на мовах інших національностей як живуть або жили в місті: русинською Мукачово[1], російською Мукачево, угорською Munkács [мункаач], словацькою і чеською Mukačevo [мукачево], польською Mukaczewo [мукачево], німецькою Munkatsch [мункач], на їдиш מונקאטש [мінкач, мункач], румунською Munceag, Muncaci, Muncaciu.


 

 Історія

 

 Понад 1100 років минуло з часу першої писемної згадки про місто. В літописі Аноніма «Діяння угорців» зазначено про перехід у 986 р. угорського вождя Алмоша (Арпада) через Карпати й захоплення Мукачева, де він 40 днів святкував перемогу. 1263 р. — у грамоті королевича Іштвана V, сина короля Бейли IV, говориться, що село Чинадієво знаходиться вище міста Мукачева. 1352 — в районі Підгорян (один з сучасних районів міста) комендант замку Де́же зупинив татарську навалу хана Атламоша, загін розбив, а самого хана взяв у полон і в замку стратив.

 

 Мукачеве було засновано на перехресті історично сформованих торгових шляхів, у 1376 р. королева Угорщини й Польщі Єлизавета дала місту грамоту, за якою воно дістало статус привілейованого й одержало дозвіл мати свою печатку з зображенням св. Мартина, покровителя міста. Печатка призначалася для засвідчення актів купівлі-продажу виноградників. У 1445 р. володар домінії і Мукачівського замку Янош Гуняді надав Мукачеву Магдебурзьке право.

 

 Над Мукачевом протягом віків проносилися різні політичні бурі. Воно входило до складу Угорщини, Галицько-Волинського князівства, Австрії, Австро-Угорщини, Чехословаччини, Радянського Союзу. Тепер воно у складі незалежної, суверенної Української держави.

 

 Мукачівський замок «Паланок», збудований для охорони і контролю торгових і воєнних шляхів, який відіграв важливу роль у становленні Мукачева. Саме з ним пов'язують і походження назви міста. Одна легенда свідчить, що місто будувано в тяжких муках, інша — що нібито під замком на річці Латориці були млини, де мололи зерно на муку і назва походить від слова мука.

 

 Місто та його околиці відомі своїми монастирями. Це Мукачівський жіночий православний монастир, у якому зібрано величезну за кількістю книг бібліотеку; Домбокський жіночий православний монастир, Ракошинський чоловічий православний монастир. Велику історичну та архітектурну цінність має замок сім'ї Шенборн, з його оригінальністю архітектурного стилю.

 

 У новітній історії місто «прославилось» під час виборів міського голови у 2004 році.

 

 Єврейська громада

 

 Євреї стали селитися в Мукачевому, що входило до складу угорських земель імперії Габсбургів в середині 17 століття аристократичне сімейство Шенборн, що володіло Мукачевим з 1711 року, охоче приваблювало в місто євреїв наклавши на них податок за проживання . У 1891 році в Мукачевому проживало 5049 євреїв (47,9% населення), в 1910 г. - 7675 (44%), в 1921 г. - 10 012 (48%), в 1930 г. - 11 241 єврей (43 %). Після окупації Угорщини німецькими військами в квітні 1944 року в Мукачевому були створені два гетто. В кінці квітня - початку травня 1944 року вони були ліквідовані і в'язнів депортували в Освенцім.

 

 Географія

 

 Місто Мукачеве розташоване в центральній частині Закарпатської області України і за своїм економічним потенціалом та кількістю населення займає друге місце в області після її адміністративного центру — м. Ужгорода.

 

 Мукачеве є містом областного значення, районним центром Закарпатської області, що знаходиться на відстані 42 км від областного центру. Місто розташоване на стику відрогів вулканічних Карпат і Закарпатської низовини, займає досить велику, щільно забудовану територію вздовж річки Латориця.

 

 Завдяки винятково вигідному топографічному і геополітичному місцезнаходженню (на відстані 40-50 км від кордонів з Угорською і Словацькою Республіками, і відповідно 90-100 км від кордонів з Румунією і Польщею), Мукачеве є транспортним вузлом міжнародних магістралей. Місто перетинають залізничні магістралі: Москва-Київ-Будапешт-Белград-Рим і Москва-Київ-Братіслава-Прага-Відень та автомобільні траси: Київ-Будапешт-Відень і Київ-Прага.

 

 Значна частина житлових будівель знаходиться на лівобережній частині ріки. Тут проходить залізнична лінія та на південно-східному боці — промислова зона. Мукачево є «секстаполісом», що означає — шість міст. Це раніші поселення Росвигова, Підмонастиря, Паланку, Підзамку, Підгороду та самого Мукачева.

 

 Навколишні гори — Галіш, Ловачка, Червона, Чернеча, Сороча, Попова, Павлова і Велика. Цікаво, що гора Червона Гірка на околиці Мукачева — найпівнічніша у світі місцевість, де вирощують чай.
використано матеріали сайту http://senek86own.io.ua

використано матеріали сайту http://www.youtube.com/user/DmitryAvet

Всё для вашего Android Android Сайт красивой эротики Нудисты, натуристы, эротика
 

создание и поддержка сайта FoxSoft e-mail